Kuidas pesta beebiriideid
Beebiriiete pesemine võib osutuda tõeliseks väljakutseks, sest määrdunud riideid tekib päeva jooksul palju. Sage pesemine võib aga kulutada kangast, samuti ei pruugi kõik plekid tavapesus välja tulla.
Beebiriiete pesemisel alusta hooldusjuhistest
Beebiriideid pesema asudes tuleks esmalt alati tutvuda hooldusjuhistega, mis on ära toodud rõivasildil. Enamasti on seal kirjas, millise temperatuuriga tohib pesu pesta, samuti see, kas pesu tohib kuivatada näiteks kuivatis. Üldine soovitus on, et beebiriideid võiks pesta muust pesust eraldi. Et kõik tikandid ja pildid ilusti säiliksid, võiks riided pesu ajaks pöörata ka pahempidi.
Vali õige pesuvahend
Kuigi paljud kasutavad beebiriiete pesemiseks täiesti tavalist pesuvahendit, on kõige kindlam eelistada spetsiaalselt beebidele välja töötatud või tundliku nahaga inimestele mõeldud pesuainet. Oluline on, et pesuvahend oleks lõhnavaba ja et see ei sisaldaks kahjulikke ühendeid, mis võivad beebit ärritada. Vedel pesugeel sobib beebide pesu pesemiseks paremini kui pesupulber, sest pesupulber võib kangasse jätta jääke. Allergeenivabasid pesugeele müüakse nii tavapoodides kui ka looduspoodides ja beebitarvete kauplustes.
Eraldi pesuvahendid on olemas villaste beebiriiete sh meriinovillaste riiete pesemiseks. Nende pesuks on soovitav kasutada spetsiaalset villapesuainet, mis pehmendab villa ning ei lase sellel topiliseks muutuda ega kokku tõmmata. Sageli aitab villaste riiete puhul ka see, kui nad lihtsalt õue tuulduma viia.
Mida teha tõrksate plekkidega
Õrnad pesugeelid pesevad edukalt välja küll kergema mustuse, kuid tõrksamad plekid nagu toit, piim jms ei pruugi niisama lihtsalt riietelt välja tulla, eriti siis, kui tegemist on näiteks valgete riietega. Kindlasti ei tohi sellisel juhul beebiriideid hakata kange plekieemaldusvahendiga töötlema. Sellisteks puhkudeks võiks kodus olemas olla sapiseep, millega raskemaid plekke enne pesu hõõruda. Kui plekk on juba sisse kuivanud, siis aitab ka see, kui jätta rõivaese koos sapiseebiga veidikeseks ajaks seisma ning alles siis tõsta pesumasinasse.
Rõivaste vastupidavus pesule on kvaliteedinäitaja
Rõivaste kvaliteeti iseloomustab sageli see, kui hästi nad pesule vastu peavad. Paljud odavast kangast ja kehva lõikega riideesemed muutuvad topiliseks ja karedaks juba peale esimest pesu, samuti venivad nad ebaühtlaselt välja ning ei ole seljas enam nii ilusad kui varem. Kvaliteetne kangas seevastu peab ka tihedale pesupesemisele edukalt vastu ja riideeseme väljanägemine sellest ei kannata, eeldusel muidugi, et seda on pestud tootjajuhiste kohaselt.