Milline müts on beebile parim

Beebimüts peab olema ilmastikule vastav, et lapsel oleks parasjagu soe, aga ka mitte liiga palav. Seejuures on eriti tähtis, et uudishimulik ja maailmaga alles tutvust tegev beebi ei saaks mütsi ise peast ära tõmmata. Seda ikka selleks, et beebi kukal, pea ja kõrvad oleksid turvaliselt soojas.

Mis eristab head mütsi keskpärasest mütsist

Mütse väikelastele ja beebidele leiab pea igast poest ja valik on üsna kirju. Saadaval on nii tutikestega, kõrvadega, loomanägudega, trükitud mustritega kui ühevärvilised mütsid. Vahva ja lastepärane välimus on loomulikult oluline. Aga kas midagi veel? Näiteks meie oleme jõudnud veendumusele, et kõige tähtsam on mütsi juures hoopis mütsi lõige ja see, millisest materjalist beebimüts on valmistatud.

Kui sa otsid peakatet beebile toas olemiseks, siis ei olegi nii väga vahet, kas osta beebimüts tavalisest supermarketist või spetsiaalsest beebipoest. Erinevused hakkavad tekkima siis, kui plaanid lapsega minna õue jalutama või siis mänguväljakule või kui teil seisab ees mõni pikem autosõit. Kindlasti tuleb mütsi hoolikalt valida siis, kui laps on juba nii suur, et liigub õues ise aktiivselt ringi. Nagu igale ilmastikule on sobiv riietus, nii on ka iga ilmaga vaja lapsele pähe panna vastav müts.

Palava ilmaga vali õhuke orgaanilisest puuvillast müts

Suviste ilmadega sobib kõige paremini beebile ja väikelapsele õhuke müts, mis kaitseb lapse pead päikese ja kerge tuule eest. Hea suvine beebimüts on valmistatud orgaanilisest puuvillast ja seda ei ole töödeldud keemiliste ainetega. Lapse esimestel elukuudel võiksid üle vaadata ka selle, et mütsi õmblused ei hakkaks beebil pead kratsima. Selleks on hea valida müts, millel on õmblusvarud väljaspool. Kindlasti tasuks vältida sünteetilisi materjale.

Kevad-sügis hooaeg on kõige salakavalam

Kevad ja sügis kostitavad meid kohati soojendava päikesega, samal ajal tuleb palju ka vihma ja puhuda võib jäine tuul. Kui laps on vankris, siis piisab kombe alla panekuks õhukesest mütsist. Küll aga võiks jälgida, et mütsil oleksid kõrvad ilusti kaetud, sest vanker on küll soe, aga mitte 100% tuulekindel. Head valikud kombe sisse panekuks on õhuke tuukrimüts või siis lõua alt paeltega seotav müts. Need mütsid sobivad hästi ka autosõitudeks.

Kui laps on juba nii vana, et jookseb ise õues ringi, siis on hea panna lapsele kevadel ja sügisel pähe puuvillane müts, mille peamine kvaliteedinäitaja on see, et müts seisab tõepoolest ka ilusti peas. Mänguhoos laps ei pruugi ise märgata, kui kõrvad mütsi alt välja tulevad. Seetõttu on just sellise mütsi valikul eriti tähtis tähele panna, milline on mütsi lõige. Kui laps rahmeldab õues kõvasti ringi ja müts läheb higiseks, siis tuleks mütsi päeva jooksul vahetada. Vahetusmüts võiks igaks juhuks olemas olla ka lasteaias, juhuks kui ennelõunasel õueskäigul lapsed end higiseks jooksevad.

Talvel on eelistatuim voodriga müts

Talvisel hooajal tuleks erilise hoolega jälgida mütsi paksust ja materjali. Liikuvale lapsele ei tohiks kohe kindlasti pähe panna sünteetilisest materjalist mütsi, sest muidu on ta 5 minutiga solkmärg ja niiske müts ei kaitse tema pead enam külma eest. Eelistatuim valik talveks on orgaanilisest puuvillast ja vooderdatud või siis meriinovillast voodriga müts. Kui laps on väiksem, siis võiks mütsi saada paeladega lõua alt kinnitada. Kindlasti tuleb mütsi puhul jälgida, et talveks valitud müts kataks ära nii kõrvad, kukla kui ka lauba. Talvisel ajal peab lapse pea olema turvaliselt soojas, seda eriti meie kliimas.

Kuidas valida mütsi suurust

Ti&Ti beebimütsid ja väikelaste mütsid on valmistatud siinsamas Eestis ja kõik meie mütsid on suurusele vastavad. Iga beebimütsi mudeli juures on suurusena märgitud kas lapse pikkus või peaümbermõõt. Et suuruse valimist lihtsustada, oleme paljudel toodetel välja toonud mõlemad.

Kui sul on soov oma lapsele tellida korralik ja kvaliteetne müts, siis mõõda alustuseks ära tema peaümbermõõt. Seejärel vaata siit tabelist, millisele suurusele see vastab.

Kui peaks juhtuma, et müts siiski ei sobi või tellisid kogemata vale suuruse, siis vahetame kauba ümber tasuta.