Kust leida riided enneaegsetele lastele

Enamasti varuvad tulevased emmed vajalikud beebiriided valmis juba raseduse jooksul. Kui aga laps otsustab siia ilma sündida varem, siis jääb tal ema kõhus vähem aega kasvamiseks. Nii sünnivad enneaegsed lapsed sageli väiksema sünnikaalu ja pikkusega, jäädes oma mõõdult alla 45 cm ja kaalult alla 2500 g.

Kõige klassikalisem riidesuurus, mida beebi esimesteks elukuudeks varutakse, on suurus 56. Enneaegsed beebid ja väiksema sünnikaaluga lapsed vajavad aga väiksemaid riideid, suuruses 50 või isegi 44.

Väikesemõõduliste beebide seljas võib ka ühe suuruse võrra suurem bodi või müts olla liialt lotendav ja suur. Kui riided on numbri võrra suuremad, siis on lapsele raske neid selga panna, samuti ei ole beebil nendes mugav olla.

Mida enneaegsete laste riiete puhul tähele panna

Enneaegsete ja väikeste beebide puhul ongi selga paneku lihtsus üks peamisi asju, mida jälgida. Välistada tuleks kõikvõimalikud ülepea käivad riided. Eelistada võiks bodisid, mis on eest paeltega seotavad või siis trukkidega kinnitatavad. Kindlasti ei tohiks riided beebi nahka hõõruda. Kuna enneaegsete laste nahk on tavalistest beebidest veel õrnem, siis tuleb tähelepanu pöörata ka materjalile, millest enneaegsete riided on valmistatud.

Mitu kuud varem sündinud beebid peavad pärast oma sündi veetma mitmeid nädalaid haiglas. Riideid on aga vaja ka haiglas viibimiseks. Haiglasse sobivad kõige paremini 100% orgaanilisest kangast beebiriided, nagu näiteks orgaanilisest puuvillast või meriinost valmistatud püksid ja pika varrukaga bodid.

Esimeste elukuude riided võiksid olla ühevärvilised ja pleegitamata. Seda põhjusel, et kuigi beebiriiete mustreid trükitakse tänapäeval ka beebisõbralikumate ja looduslähedasemate värvidega, loovad naturaalsed ja ühevärvilised materjalid siiski beebile parema heaolu. Nii saab beebi keskenduda kõige tähtsamale – kosumisele ja kasvamisele.

Enneaegsete laste riided e-poest

Meie teame, et väikese beebiga on alguses üsna palju tegemist. Seepärast soovitame tellida beebile vajalikud riided otse internetist. See kehtib ka juhul, kui sünnitusmajja on kaasa pakitud riided, mis selga pannes osutuvad liiga suureks. Jääb ära peavalu, kust leida kiirelt enneaegsetele lastele riided, mütsid ja sokid või number väiksem kojutoomiskomplekt.

Ti&Ti beebiriiete e-poest tellides jõuavad beebiriided sinuni 1-2 päevaga. Enneaegsete laste riided ja väikese sünnikaaluga laste riided saab tellida nii lähimasse Omniva, DPD kui Smartposti pakiautomaati. Soovi korral võid beebiriided tellida ka kulleriga koju või siis haiglasse, juhuks kui peaksite seal beebiga viibima pikemalt. Kui riided siiski ei sobi, siis saad need lihtsasti ümber vahetada või tagastada ja seda täiesti tasuta.

Head kooskasvamist!