Millised on kõige hinnatumad beebiriiete materjalid

Beebiriideid müüakse tänapäeval nii palju ja ilusaid, aga kuidas olla kindel, et müügil olevate beebiriiete materjalid on beebile ohutud ja parimad? Siin artiklis räägime lähemalt, millised on kõige hinnatumad beebiriiete materjalid ja mille poolest nad tavapärastest materjalidest erinevad.

Orgaaniline puuvill

Orgaaniline puuvill on tänapäeval nr 1 beebiriiete materjal. Palja silmaga ei pruugi orgaaniline puuvill tavalisest puuvillast kohe eristuda. Enamasti annab sellest märku vastav märgis tootesildil või OEKOTEX / GOTS sertifikaat.

Ökopuuvilla eelised:

  • Orgaanilise puuvilla tootmises ei ole kasutatud kahjulikke kemikaale. Traditsioonilises puuvillatööstuses kasutatakse kemikaale pea igal etapil, alustades kasvu kiirendamisest, lõpetades järeltöötlusega, mis mõjutab ka inimese tervist. Orgaaniline puuvill on aga kemikaalidest puhas, see tähendab, et see on allergiavaba ja sobib ka tundlikule nahale.
  • Orgaaniline puuvill on pehmem kui tavaline puuvill. Puuvilla saab põllult korjata nii masinatega kui käsitsi. Orgaaniline puuvill on alati käsitsi korjatud, tänu millele on ökopuuvilla kiud kahjustamata ja pikemad. Pikemad kiud omakorda tunduvad käe all pehmemad.

Mustriga või ilma

Mustrid lisavad beebiriietele rõõmsameelsust ja isikupära. Kuid kas oled kunagi mõelnud, kuidas mustrid kanga peale jõuavad? Odavate riiete puhul on muster tihti kangale trükitud kangete kemikaalidega, mis võib beebi õrna nahka ärritada. Orgaanilise puuvilla puhul trükitakse mustreid aga looduslähedaste või veepõhiste värvidega, mis on sama kestvad, kuid nahale tunduvalt ohutumad.

Klassikaliselt peetakse kõige puhtamaks ja ökoloogilisemaks ühevärvilist ja pleegitamata puuvilla. Samal ajal on värvitööstus tänapäeval niivõrd arenenud, et ka orgaanilisele puuvillale suudetakse peale trükkida juba väga kirevaid mustreid, kangast seejuures mürgitamata. Et veenduda beebiriiete ohutuses, kontrolli alati, kas tootekirjelduses või sildil on kirjas, millised sertifikaadid kangale on omistatud.

Mida teeb elastaan?

Elastaan annab beebiriietele elastsuse, mis on lasteriiete puhul vajalik, et küünarnukid ja põlved kohe välja ei veniks. Kui tootesildil on kirjas, et ökopuuvillale on lisatud 5% elastaani, siis ei vähenda see veel orgaanilise puuvilla kasulikke omadusi. Pigem aitab see kaasa sellele, et sinu beebi riided kestaksid kauem ja näeksid välja ilusad ka pärast korduvat kandmist ja pesu.

Meriinovill

Ökoloogilise puuvilla kõrval kogub beebiriiete tootmises üha enam populaarsust ka teine hinnatud beebiriiete materjal, milleks on meriinovill. Meriino teeb eriliseks see, et see sobib eriti hästi just tundliku nahaga inimestele, sealhulgas õrna nahaga beebidele. Meriinovillased riided reguleerivad kehatemperatuuri, mis tähendab, et nendega ei hakka palav ega külm. Veel, kui tavaliselt oleme harjunud villast mõtlema kui millestki paksust ja karedast, siis meriinovill on naha vastas märgatavalt õhem ja pehmem.

Niisiis tasub järgmine kord beebiriideid valides lisaks ilusale disainile tähelepanu pöörata ka sellele, milline on kangas, millest beebiriided on valmistatud ja kas see on ikka beebile piisavalt ohutu.

Hinnatud beebiriiete materjalid on võimalikult naturaalsed, naha vastas pehmed ja allergiavabad. Ti&Ti beebiriided on peamiselt valmistatud orgaanilisest puuvillast. Hiljuti lisandusid meie valikusse ka meriinovillased bodid, beebipüksid ja jakid beebidele. Kõik meie kangad tulevad Euroopast ja nendel on kontrollitud OEKOTEX- ja GOTS- sertifikaadid.